Тиждень Правових знань
Одним із завдань сучасної шкільної правової освіти є вміння учня
орієнтуватись у величезному потоці інформації. Навчити цього лише на уроці правознавства просто неможливо, тому у школі щорічно проводиться тиждень права, який включає в себе комплекс різноманітних форм позакласної роботи.
Основною метою тижня було:
- підвищити інтерес учнів до правознавства;
- розширити й поглибити знання та вміння учнів із даного предмету;
- створити сприятливі умови для виявлення знань і вмінь учнів у
нестандартних ігрових ситуаціях.
Протягом тижня були проведені заходи, спрямовані на забезпечення захисту прав дитини, дотримання національних та загальнолюдських морально-естетичних принципів, традицій.
Для учнів 1-4 класів було проведено «Казкову правову вікторину» . Діти на прикладі героїв відомих казок намагалися проаналізувати статті «Конвенції про права дитини».
Із метою сформувати уявлення про проблему насилля й жорстокості, їх наслідків для дитини чи інших членів родини; повторити права дітей, обговорити питання, як захиститися від будь-якого насильства; виховувати вміння попереджувати жорстоке поводження з людьми для учнів 7-9 класів була організована зустріч із спеціалістами Сарненського місцевого центру з надання безоплатної правової допомоги. Оксана Дмитрівна Заєць провела бесіду з елементами тренінгу «Зупинимо булінг разом». Діти переглянули презентацію, відеоролики та творчо працювали зі стінгазетою «Долоньки довіри».
Учні 7-А та 9 класів брали активну участь у виховному заході «Права свої знай - та про обов’язки не забувай». Вони пригадали історію створення права та Міжнародної Організації ООН, та дізналися коли було прийнято документ під назвою «Конвенція про права дитини». Школярі 7-А класу показали глядачам казкову правову виставу «Попелюшка», а потім з'ясували, які права головної героїні були порушені .
Із метою попередження правопорушень серед підлітків, учні 9 класу розіграли інсценізації «Мати і син», «Учитель та учень» , «Мати та донька». Також показали виставу «Ви не маєте права».
Діти усвідомили, щоб уміло і правильно користуватися своїми правами і добре виконувати обов’язки, не порушуючи прав і законних інтересів інших, треба знати закони.
Робота щодо формування правових відносин продовжується і далі. Вона сприяє розширенню правових знань учнів, формує вміння співвідносити в житті норми моралі та права, застосовувати правові знання в повсякденному житті.