У рамках міжнародної акції "16 днів проти насильства" нагадуємо про проблеми подолання різних форм домашнього насильства, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захист прав жінок.
Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства”
Щорічно в Україні проводиться Всеукраїнська компанія «16 днів проти насильства”, яка проходить у період з 25 листопада по 10 грудня і має на меті підвищення поінформованості суспільства, щодо висвітлення питань, пов’язаних з проблемами подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми, жорстокого поводження з дітьми, гендерної нерівності та захисту прав жінок.
Дати початку та завершення Кампанії вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням конституційних прав.
Шістнадцятиденний період кампанії охоплює наступні важливі дати:
-
- 25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок. Офіційно цей день був оголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 1999 році.
-
- 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом.
-
- 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством.
-
- 3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями.
-
- 5 грудня – Міжнародний день волонтера.
-
- 6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі.
-
- 9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією.
-
- 10 грудня – Міжнародний день прав людини.
18 жовтня – Європейський день
боротьби з торгівлею людьми
Європейський день боротьби з торгівлею людьми – це день, що є нагадуванням про актуальність проблеми торгівлі людьми: сучасною формою рабства і порушенням прав людини.
В цей день було оформлено інформаційний стенд з інформацією на дану тематику, також, з учнями 9 класу Сарненської гімназії проведено виховну годину на тему: «Торгівля людьми. Розпізнай небезпеку вчасно» метою заняття є інформування про сучасні прояви торгівлі людьми, підвищення рівня поінформованості та усвідомлення учнями гостроти проблеми торгівлі людьми, обговорення причин, форм та ознак цього явища, показати небезпечні наслідки та шляхи потрапляння в ситуацію торгівлі людьми, ознайомити з національними і міжнародними документами щодо попередження торгівлі людьми. Переглянуто інформаційний відеоролик: «Що таке торгівля людьми?» обговорено кожну ситуацію, яка представлена у відеоролику.
Також, з гімназистами було проведено настільну просвітницько-профілактичну гру «Рожеві окуляри» під час якої було обговорено важливі та суперечливі питання щодо можливих ризиків потрапляння у ситуації торгівлі людьми, особистої відповідальності, законів України, що стосуються попередження торгівлі людьми та захисту прав потерпілих від торгівлі людьми.
10 жовтня — Всесвітній день ментального здоров'я
Щорічно 10 жовтня у всьому світі відзначається Всесвітній день ментального здоров’я.
В рамках плану заходів Всеукраїнської програми ментального здоров'я "Ти як?" психологом гімназії серед учнів 5-9 класів було проведено акцію "Ти як" де учні гімназії змогли описати свій емоційний стан словами та прикріпити долоньку з надписом, який найбільше відповідає їхньому настрою. Було оформлено інформаційну дошку з корисною інформацією щодо покращення нашого психічного здоров'я.
Також з учнями 7-а та 7-б класів проведено заняття з елементами тренінгових вправ на тему: "Ти як? Ментальне здоров'я" на занятті з учнями було сформовано чеклист турботи про себе, застосовані техніки для заспокоєння, обговорено поняття стрес та як він впливає на організм людини. Мета заходу - сформувати у здобувачів освіти знання, вміння, навички, спрямовані на збереження, зміцнення ментального здоров’я. Сприяти визначенню та усвідомленню факторів, що впливають на психічне здоров’я, створенню умов для формування у здобувачів освіти позитивного ставлення до життя та власного психоемоційного здоров’я. Виховувати відповідальне ставлення до здоров’я; почуття особистої відповідальності; формувати інформаційну компетентність здобувачів освіти.
ТИЖДЕНЬ ПРОТИДІЇ БУЛІНГУ
З 25 вересня по 29 вересня в Сарненській гімназії №3 пройшов Всеукраїнський тиждень з протидії булінгу «Стоп булінг». Протягом тижня з гімназистами були проведені просвітницько-профілактичні заходи, спрямовані на інформування учасників освітнього процесу про шкільний булінг його структуру, види та прояви. Було оформлено інформаційний стенд з корисною та цікавою інформацією на дану тематику та виставку дитячих малюнків на тему: «Зупинимо булінг разом»
З учнями 5-х, 7-х та 8-х класів проведено тематичні години спілкування на тему: «СТОП БУЛІНГ: протидія жорстокості та насильства в учнівському середовищі», та «Кібербулінг, або – агресія в інтернеті». Метою інтерактивних занять було розвивати навички конструктивного вирішення конфліктних ситуацій, толерантного спілкування; виховувати почуття емпатії та переживання до дитини, яка зазнає насильства; розвивати вміння пошуку шляхів виходу зі складної ситуації. Формувати навики відповідальної та безпечної поведінки в мережі Інтернет, привернути увагу підлітків до питання насилля засобами Інтернет, до пошуку виходу із небезпечних ситуацій; викликати в учнів емоції до висвітлювальної проблеми; ознайомити учнів з різними типами кібербулінгу.
Надання учням 5-х класів інформаційного буклету на тему «Маркери булінгу». Складання порад «Як допомогти дітям упоратися з булінгом».
З учнями 1-В класу було проведено інтерактивне заняття з елементами тренінгових вправ на тему: «Казкотерапія «Єднаємо серця – долаємо булінг». Метою даного заняття є: профілактика булінгу в новоствореному учнівському колективі. Ознайомити дітей молодшого шкільного віку з взаємовідносинами людей на основі казки «Лисичка-Сестричка і Вовчик-братик». Формувати вміння аналізувати героїв. Навчити визначати негативні та позитивні якості героїв. Ознайомити з психологічним портретом героїв українських народних казок «Лисички» і «Вовка». Розвивати вміння ідентифікувати в собі риси характеру і співставляти їх з рисами героїв.
Протягом тижня також було проведено діагностичне дослідження на основі анкетування: «Булінг в учнівському середовищі».
4 травня- Міжнародний день протидії булінгу.
Сьогодні, 4 травня у світі відзначають Міжнародний день протидії булінгу. З учнями Сарненської гімназії №3 було проведено ряд просвітницьких та профілактичних заходів з метою запобіганню виникненню цькування в учнівському середовищі.
З учнями 1-х та 2-х було проведено воркшоп з елементами тренінгових вправ на тему: «Мій клас. Живемо і працюємо разом». Мета занять полягала у тому, щоб навчати учнів культури спілкування, пошуку конструктивних способів вирішення проблемних ситуацій, сприяти поліпшенню психологічного клімату в класі, налагодженню доброзичливих стосунків, формування згуртованості та дружелюбних відносин, виховувати в учнів повагу одне до одного, відповідальність за власні слова та вчинки.
З учнями 5-в класу проведено годину спілкування з елементами тренінгових вправ на тему: «Я і мій дружній колектив». Метою заняття є згуртування класного колективу, побудова ефективної взаємодії учнів один з одним, створення сприятливого психологічного клімату, подолання бар’єру у міжособистісних відносинах, розвиток комунікативних навичок, виховання культури спілкування.
ЩО ТАКЕ «РЕДАН» І ЯК ЗАХИСТИТИ СВОЮ ДИТИНУ ВІД ВПЛИВУ ДЕСТРУКТИВНОЇ СУБКУЛЬТУРИ. ЯКЕ РІШЕННЯ? ЩО РОБИТИ БАТЬКАМ?
ПВК «Редан» — нова молодіжна субкультура, яка нібито виступає проти «офніків» (сучасна назва гопників та хуліганів), «скінхедів», футбольних фанатів та представників національних меншин. Члени угруповання носять довге волосся, чорний одяг із зображенням павуків і використовують специфічний сленг. Підлітки, координуючись через соцмережі, збираються великими групами в громадських місцях і можуть влаштовувати бійки.
ЩО РОБИТИ БАТЬКАМ У ТАКІЙ СИТУАЦІЇ?
- Спокійно, відкрито і прямо поспілкуватися з дитиною, надати їй можливість говорити, коли буде до цього готова, не підганяти її.
- Якщо дитина розповідає, куди вона ходить і як проводить свій час, батьки мають виявити якомога повнішу обізнаність в обговорюваній темі; слід виявляти терпіння, наполегливість, доброзичливість для уникнення емоційного дискомфорту, недовіри чи агресії з боку підлітка.
- Потрібно опанувати інтернет-технології, мати власні акаунти в соцмережах, стати там другом своїй дитині.
- Щотижня слід аналізувати вміст сторінок дитини, уважно читати її публікації, вивчати групи, до яких вона приєдналася.
- «Познайомитися» з віртуальними друзями дитини, звертати увагу на фото й відео, що викликають її інтерес, зокрема ті, що збережені, поширені або вподобані.
- Показати дитині, що батьки піклуються про неї, запропонувати провести разом час.
- Зосередитися на тому, щоб показати дитині її переваги, знайти її сильні сторони, допомогти побачити себе унікальною особистістю.
- Після встановлення контакту та виявлення підлітком довіри до батьків слід пояснити згубність і безперспективність деструктивної поведінки, підкріплюючи це фактами, які добре відомі підліткові; допомогти підлітку зрозуміти ступінь ризику від деструктивної поведінки і невідворотної відповідальності за скоєне (зокрема, у випадку вчинення булінгу або іншого правопорушення).
- У зону ризику виявів деструктивної поведінки потрапляють підлітки, яким бракує батьківської уваги і підтримки, а також ті, чиє перебування в інтернеті не контролюють
Міжнародний День безпечного Інтернету
7 лютого 2023 року у світі відзначається День безпечного Інтернету – Safer Internet Day – під гаслом «Разом для найкращого Інтернету». Тому хочу Вам нагадати, щоб ви не забували про правила поводження в онлайн середовищі, та піклувались про свою безпеку.
Прошу до перегляду цікавих відеороликів на тему: "Безпечний Інтернет. Найжахливіший тиждень Петрика! "
Мультфільм про безпеку дітей онлайн "Хаппі та її суперсила"
Техніка заземлення: 5 способів перемогти панічну атаку
Скоро рік, як психіка українців перебуває під впливом сильного навантаження. Різка зміна звичних умов життя, повітряні тривоги, перебування в укриттях, обстріли та змушена втеча з рідного дому. Всі ці фактори спонукають до розвитку розладів психіки, серед яких є й панічні. Панічна атака провокується надмірним викидом адреналіну у кров, і, відповідно, сильними фізичними симптомами.
Симптоми панічної атаки:
- • прискорене серцебиття;
- • надмірне потовиділення;
- • підвищення тиску;
- • тремтіння тіла;
- • озноб;
- • біль у грудях або животі
- • задишка та відчуття задухи;
- • напад сильної нудоти;
- • запаморочення, аж до втрати свідомості;
- • відчуття, що вмираєш; деперсоналізація;
- • страх збожеволіти;
- • відчуття нереальності того, що відбувається.
На жаль, панічна атака завжди починається раптово та може спіткати людину будь-коли та будь-де. Як бачимо, це досить складний досвід на рівні тіла та емоцій. Щоб пережити його якомога легше, людині потрібен певний ресурс. Його можна отримати самостійно, виконуючи 5 технік заземлення.
1. Відчуйте власне тіло. Під час панічної атаки не можна стояти на місці. Активно рухайтеся: бігайте, присідайте або відтискайтеся, тупотіть ногами, робить нахили тощо.
2. Зосередьтеся на спостереженні. Наприклад, свідомо та уважно шукайте в приміщенні схожі за кольором предмети. Або прислухайтеся до звуків навколо, розрізняйте їх за джерелом походження, порівняйте за гучністю або тональністю.
3. Використовуйте дихання. Дихайте глибоко. Уявіть, що перед вами свічка та задуйте її вогник. Вдихніть аромат уявної квітки. Удайте, що надуваєте повітряну кульку.
4. Пограйте в ігри. Елементарна гра для дитячого розвитку “вгадай професію” (подивись на людей навколо та визнач, ким вони працюють) або “категорії” (обери категорію — їжа, тварини, музичні інструменти — та назви 10 об’єктів, що до неї належать).
5. Принесіть собі задоволення. Заваріть улюбленого чаю, зробить чашку кави або шоколаду. Прийміть душ або ванну. Зробить самомасаж. Виконуйте всі ці дії не механічно, повністю усвідомлюючи їх вплив на вас.
Що ви отримаєте? Техніки заземлення допоможуть знизити гостроту проявів панічної атаки. Концентрація на поточному моменті відвертає непотрібну увагу від страхів, переживань чи неприємних спогадів.
‼️ Важливе зауваження! Панічні атаки, які мають тенденцію до повторення, бажано обговорити з терапевтом або фахівцем з області психічного здоров’я.
Цей вкрай неприємний психологічний стан — не вирок. Його можна і треба позбавлятися — як самостійно, так і за допомогою психолога!
1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом.
Проведення тематичних заходів до 1 грудня –
Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом.
01.12. 2022 р. з учнями 8 та 6-б класу за допомогою Google Meet було проведено годину спілкування на тему: «ВІЛ/СНІД! Не залишимося байдужими!» (показ презентації). Обговорено тему ВІЛу/СНІДу у формі дискусії «питання-відповідь», закріплення знать за допомогою вікторини «Що ти знаєш про ВІЛ/СНІД». Тематична бесіда на тему: «Толерантність, як стиль життя».
Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства”
Щорічно в Україні проводиться Всеукраїнська компанія «16 днів проти насильства”, яка проходить у період з 25 листопада по 10 грудня і має на меті підвищення поінформованості суспільства, щодо висвітлення питань, пов’язаних з проблемами подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми, жорстокого поводження з дітьми, гендерної нерівності та захисту прав жінок.
Дати початку та завершення Кампанії вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням конституційних прав.
Шістнадцятиденний період кампанії охоплює наступні важливі дати:
- - 25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок. Офіційно цей день був оголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 1999 році.
- - 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом.
- - 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством.
- - 3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями.
- - 5 грудня – Міжнародний день волонтера.
- - 6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі.
- - 9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією.
- - 10 грудня – Міжнародний день прав людини.
Квест-гра "50 днів у школі" з учнями 1-х класів.
10.11. та 18.11.2022 р. з учнями 1-а та 1-б класу практичним психологом Сарненської гімназії №3 Олексієвець О.А було проведено квест- гру "50 днів у школі". Метою даного заходу є:
- налагодження емоційного контакту з дітьми;
- формування згуртованості та дружелюбності у класному колективі;
- адаптація першокласників до школи, підвищення мотивації до навчання;
- розвиток творчих здібностей і емоційної сфери;
- закріплення навичок правильної поведінки в школі.
Флеш-моб "Спільно дбай"
Вчителі та учні 1-5 х класів Сарненської гімназії №3 взяли участь у флеш-мобі "Спільно дбай" від дитячого фонду ООН UNICEF Ukraine, і відтворили руханку "Як подбати про власне психічне та фізичне здоров'я", адже саме в цей час українці повинні відчувати силу та згуртованість. Саме зараз усі потребують емоційної стійкості, щоб витримати напругу і в першу чергу допомогти впоратися з нею дітям.
Механізм стресу тілесний – і є важливим впливати на тіло, щоб саме тіло могло допомогти нервовій системі побороти стрес. Тому важливо бути дбайливими до себе і до інших. Перебуваючи у стані стресу, люди стають нечутливими до базових потреб, тому важливо носити з собою воду, нагадувати собі та дітям робити будь-які рухи, виконувати дихальні вправи та вправи із заземлення і розтягування (потягування). Руханки, спів, нагадування про потреби, піклування про безпеку. І нагадування – ми разом і спільно все подолаємо.
ПЕРША ПСИХОЛОГІЧНА ДОПОМОГА. ВАЖЛИВО ЗНАТИ КОЖНОМУ!
29 жовтня – Міжнародний день Інтернету.
Прошу вас до перегляду цікавого та пізнавального відеоролику "Посібник з прав людини для інтернет-користувачів" в якому ви більш детально ознайомитесь з власними правами.
10 жовтня - Всесвітній день психічного здоров'я.
Турбуватися про себе та робити кроки для збереження здоров'я важливо завжди.
Відео для батьків та здобувачів освіти містить інформацію та конкретні рекомендації щодо збереження психологічного комфорту та ресурсного стану як чинників психічного здоров'я.
МУЛЬТФІЛЬМИ, ЯКІ ВИХОВУЮТЬ ТОЛЕРАНТНІСТЬ У ДІТЕЙ
1. «Подарунок» (2015, Німеччина)
Зворушливий короткий анімаційний фільм про підлітка і дуже особливого цуцика, який створили на основі коміксів бразильського художника Фабіо «Коали» Кавальканті аніматори Якоб Фрей і Маркус Кранцлер. Виграв десятки міжнародних призів і допоміг молодим аніматорам отримати роботу у студіях «Піксар» і «Дісней».
2. «Каструлька Анатоля» (2014, Франція)
Головний герой мультфільму — хлопчик на ім'я Анатоль. Він зовсім несхожий на однолітків, і ця разюча відмінність полягає в червоній каструльці, що міцно прив'язана ниткою того ж кольору до руки хлопчика. Цей атрибут, що незмінно супроводжує всюди нашого героя, приковує погляди перехожих і викликає глузування.
Не дивно, що дивний хлопчина дуже самотній. Замість друзів його всюди супроводжує зграя бродячих собак, яких приваблює гуркіт посудини, що волочиться по тротуарах. Випадкові перехожі лякаються цього звуку і посилають слідом за Анатолем прокляття. Божевільний хлопчик не знає радості і не вміє веселитися, як його однолітки.
Батьки його однокласників забороняють своїм дітям спілкуватися з дивакуватим хлопчиськом. Та й самі хлопці намагаються обминати його. А згодом за ним і зовсім закріплюється репутація безумця, що робить хлопця ще нещаснішим.
З того часу він не прагне заводити знайомства і намагається від усіх відгородитися. Цю нещасну дитину не зустріти на спортивному майданчику, ковзанці чи дворі. Він живе у своєму особливому світі та нікого в нього не пускає. Але якось все змінюється, в житті хлопчика з'являється справжній друг...
3. «Струни» (2014, Іспанія)
Красива історія про толерантність, рівність, солідарність, дружбу і дитячу мудрість, якої варто повчитися навіть дорослим.
Мультфільм «Струни» («Cuerdas») був нагороджений премією Гойя за кращий короткометражний анімаційний фільм. Його творець, Педро Соліс, хотів звернути увагу на важливість інклюзивної освіти.
4. «Тамара»( 2013, США)
Цей зворушливий короткометражний мультфільм розкаже про дівчинку Тамару, яка мріє стати танцівницею. Вона танцює під звуки музичної скриньки, не помічаючи нічого навкруги. Але чому так засмучується мама, коли бачить це? Виявляється, Тамара зовсім не чує музику.
5. «Секрет Маела» (2014, Франція)
Автори цього мультфільму хотіли пояснити не лише дітям, а й дорослим тему ставлення до людей із синдромом Ангельмана. Щоб оцінити тонкість цього фільму, його варто подивитися кілька разів.
6. «Мій братик з Місяця» (2007, Франція)
Цей анімаційний фільм створив Фредерік Філібер, батько хлопчика-аутиста.
Автор поділився своїми переживаннями та ідеєю:
«Коли ми зрозуміли, що в нашого сина проблеми, педіатр направив нас у центр психічного здоров’я, в якому ми, батьки, почали проходити сеанси психоаналізу. Ми стали шукати інші рішення щодо догляду за хворими дітьми в лікарнях і вдома. Паралельно ми вирішили створити фільм. Це був спосіб розказати невелику історію, щоб говорити про проблему аутизму у зрозумілій формі. Цей фільм можуть дивитися всі: батьки, спеціалісти, ті, для кого аутизм не значить нічого. І ті, хто в житті стикнувся із цим».
Корисні посилання щодо допомоги та підтримки в ситуаціях насильства, торгівлі людьми, складних життєвих обставин.
1. Національна «гаряча лінія» для дітей та молоді: 0 800 500 225 або 116 111 (безкоштовно зі стаціонарного та мобільного телефонів, анонімно), Messenger @childhotline.ukraine, Instagram @childhotline_ua, Telegram @CHL116111.
2. Національна «гаряча лінія» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації: 0 800 500 335 або 116 123 з мобільних або стаціонарних телефонів цілодобово (безкоштовно, анонімно, конфіденційно).
3. Поліція: 102.
4. Центр надання безоплатної правової допомоги: 0 800 213 103.
5. Анонімний онлайн-щоденник «Тільки нікому не кажи» дає можливість написати листа тому, з ким складно поділитися своїми переживаннями в реальному житті про булінг у школі, нерозділене кохання чи непорозуміння з батьками (https://secrets.1plus1.ua/ ).
6. Перша національна лінія довіри для попередження суїциду: 73 33.
7. Екстрена психологічна допомога при Кризовому Центрі медико[1]психологічної допомоги: (068) 770 37 70, (099) 632 18 18, (093) 609 30 03.
8. «Лiнiя допомоги»: (067) 975 76 76, (066) 975 76 76, (093) 975 76 76.
9. Лінія психологічної допомоги для учасників АТО та членів їх сімей: 0 800 505 085.
10. Служба медико-психологічної допомоги та профілактики гострих кризових станів: (044) 456 17 02, (044) 456 17 25.
11. Національна урядова «гаряча лінія» для постраждалих від домашнього насильства –15 47.
12. «Гаряча лінія» Уповноваженого Президента України з прав дитини: (044) 255 76 75.
13. Освітній омбудсмен України: (095) 143 87 26 (ez@eo.gov.ua , https://eo.gov.ua/ ).
14. «Гаряча лінія» психологічної допомоги та протидії насильству (https://www.unicef.org/ukraine/stories/hot-lines ).
15. Національна «гаряча лінія» з питань наркозалежності та ЗПТ: 0 800 507 727.
16. Анонімні консультації на сайтах teensLIVE (від фахівців клінік, дружніх до молоді), supportME (від фахівців).
17. Уповноважений Президента України з прав дитини (044) 255 76 75.
18. Національна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів: 0-800-505-501 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів), 527 (безкоштовно з номерів мобільних операторів України пн. – пт. з 10:00 до 21:00, сб. з 10:00 до 18:00).
19. Гаряча лінія Міністерства закордонних справ України для громадян України, які опинилися в надзвичайних ситуаціях за кордоном: (044) 238 16 57.
20. Департамент боротьби зі злочинами, що пов’язані з торгівлею людьми Національної поліції України: (044) 374 37 85 (пн. - сб. з 09:00 до 18:00).
21. Гаряча лінія емоційної підтримки Міжнародної організації з міграції: 0 800 211 444.
22. Гаряча лінія з профілактики суїцидів (https://lifelineukraine.com/).
23. Гаряча лінія професійної підтримки «Стоп паніка» безкоштовний багатоканальний номер: 0800 50 18 92.
24. Платформа «Мені здається» ( https://nachasi.com/2021/02/05/platform-it[1]seems-to-me/).
25. Платформа «Розкажи мені» (https://tellme.com.ua/).
26. Канал психологічної підтримки «ПОРУЧ» для підлітків та молоді (https://t.me/poruch_me ).
27. В рамках роботи платформи СпівДія та Співдія хаб функціонує напрям безкоштовної психологічної підтримки онлайн і офлайн (https://airtable.com/shrfgyZ1ko5UYxR9r ).
28. За підтримки Національної психологічної асоціації психологи[1]волонтери створили центр психологічної підтримки «Як ти?» (безкоштовно, у будь-який час доби) (https://bit.ly/3QLUdwO ).
29. Міжнародний Комітет Червоного Хреста (МКЧХ) відкрив гарячу лінію, за якою можна звернутися за підтримкою: 0-800-300-155 (дзвінки безкоштовні).
30. Довідник психологічної підтримки в умовах війни допоможе знайти відповіді на питання: як боротися з перевтомою, панікою, тривогою, апатією; як зберегти близькі стосунки та позбутися почуття провини (https://bit.ly/3OzJm6Z ).
31. Телеграм-канал «підтримай дитину» створено з турботою про батьків і дітей (https://t.me/s/pidtrumaidutuny ).
32. Онлайн-платформа «Аврора»: консультування постраждалих від насильства, зокрема сексуального, доступу до якісної дистанційної допомоги убудь-якому куточку України та за кордоном, достатньо лише заповнити заявку на сайті «Розірви коло» у розділі «Психотерапевтична допомога» (https://rozirvykolo.org/mental-support/ ).
33. Безкоштовна психологічна підтримка для кожного, хто відчуває у цьому потребу: УкрЄдність (https://ukr-ednist.com.ua/ ).
34. Група психологічної підтримки «Разом» (https://razom.live/ ).
35. Гаряча лінія кризової допомоги та підтримки від Українського ветеранського фонду (УВФ): +38 (067) 400 46 60 (пн. - нд. з 10:00 до 20:00), сайт Фонду (https://veteranfund.com.ua/ )
Корисні посилання щодо допомоги у разі кібербулінгу
1. Національна «гаряча лінія» для дітей та молоді за номерами: 0 800 500 225 або 116 111.
2. Поліція (кіберполіція) за номером 102 (повідомити про кібербулінг).
3. Чат-бот Stop Sexting (якщо шантажують в Інтернеті і вимагають контент сексуального характеру).
4. Youtube.com/Stop Sexting Ukraine.
5. Інтернет-платформа «Бийся як дівчина» (https://www.instagram.com/flg_ua/).
6. База даних жіночих організацій (http://portal.uwf.org.ua/).
7. Організація ЮрФем (доступна та якісна правова допомога в Україні)(http://jurfem.com.ua/en/home-page-2/).
8. Організація Teenergizer – консультації за принципом «рівний-рівному» або з психологом безкоштовно і конфіденційно (https://teenergizer.org/consultations).
9. Урядова консультаційна лінія з питань безпеки дітей в Інтернеті: 15 45 (далі обрати «3»).
Техніка релаксації Джейкобсона - зняття стресу та розслаблення.
Пропоную учасникам освітнього процесу переглянути та застосувати на практиці ефективний метод розслаблення, який допоможе Вам зняти емоційну та фізичну напругу.
10 вересня, Всесвітній день запобігання самогубствам. Тож цінуйте своє життя і пам’ятайте — воно прекрасне! Прямуйте до своєї мети. Мрійте — вам все під силу!!!
Помилятися може кожен — помилку завжди можна виправити. Головне — цінуйте своє життя!!!
Окремо звертаємось до наших дорогих діток: якщо ви потрапили в скрутну ситуацію, і не знаєте або соромитесь запитати поради — телефонуйте на Національну гарячу ліні. 0 800 500 225 Усі дзвінки безкоштовні!!!
Також, у Сарненській гімназії №3 працюють власні телефони довіри «Психологічна допомога онлайн», на які можна зателефонувати у будь-який час.
9 травня в Європейському Союзі та інших країнах на відзначення миру та єдності на континенті святкується День Європи. День Європи, разом з єдиною валютою (євро), прапором і гімном, є символом ЄС з 1985 року.
День Європи для українців – це особливий день, адже нашу країну та ЄС єднають спільні цінності, історія та культура, демократія і свобода. Відзначення Дня Європи – це важливий крок у зміцненні самоідентифікації України як європейської держави, причетної до традицій і цінностей Європи.
"Добро та Мир"
От і завершився тематичний тиждень "Добра та Миру" учні Сарненської гімназії №3 прийняли участь у акції "Скарбничка добрих справ. Мої добрі справи". Таким чином продемонструваши, що у дітей сформовані такі особистісні якості, як милосердя, працелюбність, доброта, співчуття, турботливість, гуманність, благодійність та доброзичливість.
Під час дистанційного навчання з учнями 1-9 кл. психологічною службою Сарненської гімназії №3 протягом тижня було проведено ряд тематичних годин спілкування, коворкінгів, тренінгових занять з елементами арт-терапії, які розкривають тему: "Доброти та миру". Обговорення даної тематики з учнями. Надіслані тематичні відеоролики та притчі про доброчесність. (Використані такі платформи, як Google Meet, Viber, YouTube та Vseosvita).
Малюємо разом зімною!
Арт-терапія вдома. Малюємо разом з родиною.
Малювання – це величезний досвід кольоросприйняття, тонкі тактильні відчуття і справжнє задоволення, яке ні з чим не порівняти! Інколи трапляється так, що діти не мають бажання малювати, діставати пензлики, шукати шаблони для малювання та щось видумувати. Що ж робити? Вихід є – запропонувати дитині малювати пальчиками за допомогою фарби і ви дасте їй можливість самовиразитися. Нехай дитина фантазує, і за допомогою фарб та пальчиків малює все, що спаде на думку… Такий метод арт-терапії, буде корисний не лише для маленьких діток та підлітків, а й для всієї родини, можна взяти ведикий ватман і залучити до малюнку всю родину, і сформувати композицію разом. Ви будете переносити на папір свої відчуття та бачення тої чи іншої картини.
Для маленьких діток є дуже дієвою ця техніка малювання, адже цей метод надає можливості самовиразитись! Малювання пальчиками тренує дрібну моторику рук, що не тільки готує кисть руки до малювання пензликами, олівцями та письма, а й благотворно позначається на розвитку відділу мозку, що відповідає за мислення і мову. Дитина може використовувати різні рухи рук для отримання бажаних картин, що розвиває її просторове і образне мислення. Дозвольте дитині малювати обома руками, щоб активно тренувати обидві півкулі мозку. Коли малюк підросте і почне малювати пензликами й олівцями, не залишайте заняття з малювання пальчиками. Адже саме тепер перед малюком відкриваються нові можливості для творчості та розвитку фантазії.
Ось декілька ідей та шаблонів для творчості пальчиками. Просто роздрукуйте і створюйте шедеври разом!
Медитація. Техніка самозцілення. Тепла ковдра.
Пропоную 5 способів боротьби зі стресом.
В Сарненській гімназії №3 працюють телефони довіри «Психологічна допомога онлайн» на ці номери кожен учасник освітнього процесу, який потребує психологічної допомоги, який не справляється з своєю тривожністю чи з будь-якими іншими проблемами може зателефонувати та отримати підтримку!
«Тривога та панічні атаки. Стабілізація емоційного стану в стресових ситуаціях. Вправи та техніки».
День безпечного Інтернету
До дня безпечного Інтернету з 08.02.2022 по 10.02.2022 психологічною службою Сарненської гімназії №3 було організовано проведення виховних годин, коворкінгів з елементами тренінгових вправ та з елементами казкотерапії серед учнів 3-А та 3-В кл., 6-Б кл., 5-А та 5-Б кл. Заходи спрямовані на підвищення інформаційної компетентності учнів гімназії, створення сприятливих умов для підготовки молодого покоління до життєдіяльності в інформаційному суспільстві, забезпечення захисту дитини від шкідливих інформаційних впливів, акцентування уваги учнів на важливості безпечної та толерантної поведінки у Всесвітній мережі Інтернет.
Молодші школярі переглянули тематичні відеоролики про безпечне користування Інтернетом: «Безпечний Інтернет. Найжахливіший тиждень Петрика», дізналися більше про Інтернет-культуру, пригадати правила Інтернет спілкування та поринули у казку про "Дівчинку Скріпку", яка учить дітей не довіряти віртуальним знайомим та спілкуватися лише з реальними друзями.
З учнями середньої ланки було обговорено тему кібербулінгу, сформовано уявлення про «кібербулінг», обговорено різні варіанти як уникнути та не стати учасником цькування в Інтернеті.
Поради дітям та батькам під час карантину!
КІБЕРБЕЗПЕКА!
Про це варто говорити з дітьми.
Робота психологічної служби Сарненської гімназії №3.
\
Квест-гра "50-днів у школі" з учнями 1-А та 1-Б класів.
АНКЕТИ ДЛЯ БАТЬКІВ
Анкети для батьків майбутніх першокласників
«Чи готова дитина до школи»
Чи хоче ваша дитина йти до школи?
Чи думає ваша дитина про те, що в школі вона багато дізнається і навчатися буде цікаво?
Чи може ваша дитина самостійно займатися якоюсь справою, яка потребує зосередження впродовж 30 хвилин?
Чи не соромиться ваша дитина в присутності незнайомих?
Чи вміє ваша дитина складати розповідь за картинкою, яка складається не менше ніж з 5 речень?
Чи може ваша дитина розповісти напам’ять декілька віршів?
Чи вміє вона змінювати іменники за числами?
Чи вміє вона рахувати до 10 й у зворотному порядку?
Чи може вона розв’язувати прості задачі на віднімання чи додавання?
Чи любить вона малювати й розфарбовувати картинки?
Чи може ваша дитина користуватися клеєм і ножицями?
Чи може вона зібрати пазл з 5 елементів за хвилину?
Чи знає дитина назви свійських і диких тварин?
Чи може узагальнювати поняття (наприклад, назвати одним словом овочі: помідор, морква, цибуля)?
Чи любить ваша дитина самостійно працювати – малювати, збирати мозаїку тощо?
Чи може вона розуміти і точно виконувати словесні інструкції?
Якщо на більшість питань ви відповіли позитивно – вітаємо.
Ви можете сміливо записувати дитину до школи. Ну а негативні відповіді – це також результат: є над чим попрацювати.
Успіху вам!
Анкета для батьків першокласника
Шановні батьки!
Просимо відповісти на запитання анкети з метою полегшення навчання й виховання вашої дитини.
1. Прізвище, ім’я та по батькові дитини_______________________________________
2. Дата народження________________________________________________________
3. Інші діти в родині________________________________________________________
4. Домашня адреса, телефон__________________________________________________
5. Соціальні умови проживання (кімната, місце для занять)_______________________
6. Як ви називаєте дитину вдома?_____________________________________________
7. На які особливості вашої дитини (як позитивні, так і негативні) слід, на вашу думку, звернути увагу вчителю?____________________________________________________
8. Чим полюбляє займатися ваша дитина у вільний час?__________________________
9. Які ігри їй більше до вподоби?_____________________________________________
10. Які гуртки відвідує?______________________________________________________
11. Чим можете допомогти класному керівнику в процесі навчання і виховання (проведення екскурсій, супровід дітей до музеїв, організація свят, запис музики, оформлення кабінету, комп’ютерні послуги тощо)._____________________________
_________________________________________________________________________
Щиро дякую за відвертість!
Тест для батьків «Чи готові ви віддати дитину до школи?»
1. Мені здається, що моя дитина навчатиметься гірше за інших дітей.
2. Я побоююся, що моя дитина часто ображатиме інших дітей.
3. На мій погляд, чотири уроки – це непомірне навантаження на малюка.
4. Важко бути впевненим, що вчителі початкових класів добре розуміють дітей.
5. Дитина може спокійно вчитися тільки в тому випадку, коли вчителька – людина, якій я можу довіряти.
6. Мені здається, що діти в цьому віці не здатні дружити .
7. Боюся навіть подумати, що моя дитина обходитиметься без денного сну.
8. Моя дитина часто плаче, коли до неї звертається доросла незнайома людина.
9. Я побоююсь, що однокласники ображатимуть мою дитину.
10. Мій малюк значно слабший за своїх однолітків.
11. Боюся, що вчителька не зможе правильно оцінити успіхи моєї дитини.
12. Моя дитина часто каже: «Мамо, ми підемо до школи разом?»
Обробка результатів
Якщо ви згодні з твердженням, поставте «+» навпроти номера запитання, якщо ні, - то «-».
У вас переважають «+» - вітаємо, ви готові довірити виховання своєї дитини школі.
А якщо у більшості випадків стоїть «-», - вам необхідна консультація психологів щодо розвіювання міфів.