Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 306 чоловік

"Поради для батьків"

Дата: 1 листопада 2016 о 16:54, Оновлено 7 березня 2023 о 21:02

ЩО ТАКЕ «РЕДАН» І ЯК ЗАХИСТИТИ СВОЮ ДИТИНУ ВІД ВПЛИВУ ДЕСТРУКТИВНОЇ СУБКУЛЬТУРИ. ЯКЕ РІШЕННЯ? ЩО РОБИТИ БАТЬКАМ?

  ПВК «Редан» — нова молодіжна субкультура, яка нібито виступає проти «офніків»  (сучасна назва гопників та хуліганів), «скінхедів», футбольних фанатів та представників національних меншин. Члени угруповання носять довге волосся, чорний одяг із зображенням павуків і використовують специфічний сленг.  Підлітки, координуючись через соцмережі, збираються великими групами в громадських місцях і можуть влаштовувати бійки. 

  ЩО РОБИТИ БАТЬКАМ У ТАКІЙ СИТУАЦІЇ?

  • Спокійно, відкрито і прямо поспілкуватися з дитиною, надати їй можливість говорити, коли буде до цього готова, не підганяти її.
  • Якщо дитина розповідає, куди вона ходить і як проводить свій час, батьки мають виявити якомога повнішу обізнаність в обговорюваній темі; слід виявляти терпіння, наполегливість, доброзичливість для уникнення емоційного дискомфорту, недовіри чи агресії з боку підлітка.
  • Потрібно опанувати інтернет-технології, мати власні акаунти в соцмережах, стати там другом своїй дитині.
  • Щотижня слід аналізувати вміст сторінок дитини, уважно читати її публікації, вивчати групи, до яких вона приєдналася.
  • «Познайомитися» з віртуальними друзями дитини, звертати увагу на фото й відео, що викликають її інтерес, зокрема ті, що збережені, поширені або вподобані.
  • Показати дитині, що батьки піклуються про неї, запропонувати провести разом час.
  • Зосередитися на тому, щоб показати дитині її переваги, знайти її сильні сторони, допомогти побачити себе унікальною особистістю.
  • Після встановлення контакту та виявлення підлітком довіри до батьків слід пояснити згубність і безперспективність деструктивної поведінки, підкріплюючи це фактами, які добре відомі підліткові; допомогти підлітку зрозуміти ступінь ризику від деструктивної поведінки і невідворотної відповідальності за скоєне (зокрема, у випадку вчинення булінгу або іншого правопорушення).
  • У зону ризику виявів деструктивної поведінки потрапляють підлітки, яким бракує батьківської уваги і підтримки, а також ті, чиє перебування в інтернеті не контролюють.

Правило світлофора: вчимось розподіляти та приймати рішення разом із дітьми

    Виховання в атмосфері тотального контролю так само як і в умовах вседозволеності може негативно вплинути на психоемоційний стан дитини, її поведінку, звички й життєві установки в майбутньому. Чи реально побудувати взаємодію з дитиною так, щоб з одного боку вона відчувала власну суб'єктність і вчилась самостійності, а з іншого – усвідомлювала необхідність слухатись батьків заради власної безпеки та добробуту? 

    Психологи радять використовувати правило світлофора. Як це працює? 

    Для початку розподіліть сфери відповідальності між вами та дитиною на три умовні зони: 

  • зелену
  • жовту 
  • червону 

  Для зручності візьміть аркуш паперу та намалюйте їх. Візуалізація допоможе доступніше пояснити дитині, яку саме модель взаємодії ви їй пропонуєте. 

  Зелений сектор – зона відповідальності дитини. Пропишіть в її межах правила, ситуації та обставини, коли дитина може приймати самостійні рішення. 

    Наприклад: коли читати книгу, коли телефонувати батькам, в які ігри гратись, що одягати, в якій послідовності виконувати домашнє завдання, яку кількість їжі споживати (якщо не йдеться про критичні випадки системної відмови від їжі), як організувати простір у своїй кімнаті. 

    Жовтий сектор – це правила, які можуть змінюватися для дитини, залежно від ситуації, або рішення, щодо яких дитина має порадитись з батьками. 

     Наприклад: на що витрачати кишенькові гроші, що їсти, які додаткові заняття або гуртки відвідувати, скільки часу проводити за телевізором або гаджетами, як проводити дозвілля, розпорядок дня. 

    Червоний сектор – вирішують тільки батьки. В цьому секторі зібрані правила, що безпосередньо стосуються безпеки дитини та її здоров'я. 

   Наприклад: не спілкуватись з незнайомцями та не відчиняти їм двері, не приймати запрошення від друзів піти в гості без відома батьків, не приймати пігулки без дозволу батьків, не втікати від батьків і т. д. 

   На що звернути увагу. Якщо червоного більше – можливо, у вас занадто багато заборон і їх можна розділити? Якщо багато жовтого – можливо, ваші правила занадто умовні. Тоді добре б їх чіткіше формулювати. Щодо правил в червоному секторі – для дитини вони мають бути непорушними та такими, в яких би ваша дитина ніколи не сумнівалась. Спробуйте пояснити, якими можуть бути наслідки недотримання цих вимог.

     10 вересня - Всесвітній день запобігання самогубствам. 

  Кількість самогубств у світі зростає щороку. В Україні статистика також невтішна. Особливо вразливими категоріями є діти та підлітки. Лише минулого року до Національної поліції України надійшло 226 повідомлень про скоєні самогубства та спроби суїциду серед підлітків.
  Подивиться в інфографіці на прояви суїцидальної поведінки. Зверніть увагу, чи немає їх у вашої дитини. Ось кілька кроків, завдяки яким ви можете запобігти небезпеці:

  • Дитина має почуватися з вами на рівних, як з другом/подругою. Це дозволить встановити довірчі, чесні стосунки.
  • Зосередьте увагу на почуттях дитини, дозвольте їй розповісти про свої проблеми, якими смішними вони б вам не здавались.
  • Намагайтесь побачити кризову ситуацію очима своєї дитини, ставайте на її бік, а не на бік інших людей, які можуть завдати їй/йому болю.
  • Обіймайте дитину, невербальна комунікація іноді є дієвішою за слова підтримки.
  • Сприймайте дитину як самостійну дорослу особистість із власним світоглядом, цінностями, переконаннями, бажаннями, вимогами
  • Якщо дитина відхиляє вашу допомогу, вам слід пам'ятати, що він/вона водночас і прагне, і не хоче її. Тому для досягнення позитивного результату необхідні м'якість та наполегливість, терпіння та максимальний прояв співчуття.

  Якщо ви помітили зміни в поведінці і настроях дитини, телефонуйте на Національну дитячу "гарячу" лінію 0 800 500 225 (зі стаціонарних) або 116 111 (з мобільних). Лінія працює по буднях з 12.00 до 16.00.

   Не забувайте, що у Сарненській гімназії №3 працюють власні телефони довіри «Психологічна допомога онлайн», на які можна зателефонувати у будь-який час. 

ТІЛЕСНІ ВПРАВИ

  Саме зараз тілесні вправи дуже важливі , просто необхідні для наших діточок!

  Від нашої "тілесності" зараз буде залежати, як ми впораємося із емоційним навантаженням, травмуванням. 

  Пропонуємо тілесні вправи для дітей від Світлани Ройз:

 Доброго ранку, носик, доброго ранку щічки, доброго ранку вушка, доброго ранку шийка, доброго ранку плечики і т.д. - торкаємося різних частин тіла, промовляючи слова (можливо, цілуючи). Треба пройтися по всьому тілу.

 Ліпка - розминати тіло, як тісто, чи пластилін

 Колобок - спочатку "засипати" муки - пройтись легкими рухами по всьому тілу, потім,"налити" води - рухи, що гладять. Ліпимо тісто, а потім робимо колобок - дитина сидить, обійнявши себе руками. А ми її обіймаємо за спинку. Розкриваємо руки - колобок "випікся"

 Поцілунки - квадратный, трикутний, овальний - цілувати лобик чи щічку багатьма поцілунками так, щоб їх послідовність утворила форму 

 Якого кольору поцілунок - наприклад, я тебе зараз цілую жовтим поцілунком, малиновим, райдужним в т.д

 Люлечка. Сісти за дитиною, обіймаючи її за спинку, можна погойдатися

 Обійманці - обійми мене, сильніше, ніж я

 Кенгуру - дитина сідає животик к нашому животику і міцно обіймає

 Призначити дитину головною по рахунку обіймів

 Коврик - простукати себе, все тіло, мов коврик

 Орангутан - стукати із криком «Яяяя» себе по грудній клітині, мов мавпа

 Торкатися один одного "різними доторками" - як зайчик, як змія, як лисиця хвостиком

 Сніговик - "ліпимо" із тіла дитини сніговика. Просимо напружити всі м'язи, наче він змерз. А потім "гріємо сонечком" -  - а зараз вийшло сонечко в сніговик тане. І дитина розслабляється 

 Очищення. Сонечко чи вода проходить (із нашими торканнями) по тілу зверху донизу - і змиває, освітлює все, що напружує, лякає, заважає 

 Малювати на животику, спині різні букви чи прості форми, а дитина має вгадати, що це

 Домик .ти Домик - це у тебе підлога, (ніжки) стіни (проходимо по всьому тілу доторками), криша - голівка. Ти в домику. (Можна покласти руку на серце)

 Квітка чи дерево. Запитати у дитини, ким вона хоче бути, якої квіткою, чи деревом. Торкнутися стоп - (в тебе дуже міцне коріння, воно із землі бере все, що потрібно для життя і міцно тримає тебе.) . Торкнутися боків (У тебе такий стрункий сильний міцний гнучкий стовбур. Він може зігнутися, може схилитися, але він ніколи не зламається. Він витримає всі вітри та урагани). Торкнутися голівки - (а це твоя крона - красива, ніжна, соковита, сильна). Ти - дерево Життя. 

Важливо пам'ятати, що торкаємось тільки частин тіла, закритих одягом.

Комп'ютерна залежність у дітей. Її профілактика та усунення.

Поради для батьків, як  навчатися дистанційно з задоволенням!

Найкращий друг для дитини - це мама і тато.

НА ЗАМІТКУ БАТЬКАМ НАШИХ ШКОЛЯРІВ!!!

Релаксаційні вправи для зняття напруги, тривоги, та розслаблення тіла у діток.

                                    

Діти навчаються жити у життя:

  • Якщо дитину постійно критикувати - вона вчиться ненавидіти.
  • Якщо дитина живе у ворожнечі - вона вчиться агресивності.
  • Якщо дитину висміюють - вона стає замкнутою.
  • Якщо дитина зростає у докорах - вона  починає жити у почуттях провини.
  • Якщо дитину підбадьорюють - вона починає вірити в себе.
  • Якщо дитину хвалять - вона вчиться бути вдячною.
  • Якщо дитина зростає в чесності - вона вчиться бути справедливою.
  • Якщо дитина живе у безпеці - вона вчиться вірити людям.
  • Якщо дитину підтримують - вона вчиться цінувати себе.
  • Якщо дитина живе у розумінні і доброзичливості - вона  вчиться знаходити любов у цьому світі.

Шість принципів виховання дисципліни у дитини:

1. Відокремлюйте свої почуття від дій. Не осуджуйте дитину. Вона повинна відчувати, що її люблять. Пам'ятайте, щоб змінити вчинки дитини, треба зрозуміти її почуття і навчитись з ними поводитись.

2. Уважно вивчайте дитину — ви повинні знати стан здоров'я її нервової системи. Дії дитини в стані нервового розладу повинні сприйматися батьками як симптом більш глибоких емоційних ускладнень, викликаних критикою, звинуваченням або покаранням.

3. Відповідайте на почуття дитини. Створіть такі умови, щоб дитина почувалась емоційно-захищеною, могла виговоритись, а її негативні емоції знайшли вихід у словах, а не в діях.

4. Якщо без покарання обійтись не можна, то нехай дитина обере його сама.

5. Караючи дитину, переконайтесь в тому, що вона розуміє, за що. Що звинувачує в цьому себе, а не того, хто карає. Допоможіть їй зрозуміти правила поведінки і засвоїти їх.

6. Дайте зрозуміти своїй дитині, що дисциплінарні проблеми дітей стосуються не тільки дорослих, а є їх спільними.

Зворушливі цитати про батьків, наповнені терпінням і любов'ю | Затишок

Пам'ятка для батьків:

1.  Шановні батьки, пам'ятайте! Тільки разом у співпраці зі школою та громадськістю можна добитися бажаних результатів у вихованні й навчанні ваших дітей.

2.  Обов'язково постійно цікавтесь розвитком, навчанням і поведінкою ваших дітей. Для цього відвідуйте заняття, батьківські збори, зустрічайтесь з класним керівником і вчителями школи.

3.Щоденно цікавтесь навчанням дитини. Радійте її успіхам, допомагайте узагальнювати, аналізувати вивчене, прочитане. Не дратуйтесь із-за кожної невдачі, що спіткає дитину, не карайте і не ображайте її гідності, а допоможіть зрозуміти і усвідомити помилки, недоробки і загартуйте її силу волі своєю допомогою і розумінням.

4. Привчайте дитину до самонавчання й до самоконтролю у виконанні домашніх завдань і обов'язків.

5. Сприяйте тому, щоб дитина сформувала у собі активну життєву позицію: брала участь у всіх шкільних заходах, концертах тощо.

Понятие - "Многодетная семья" | КГКУ «Центр социальной поддержки населения  по Вяземскому району»

Стань своїй дитині кращим другом! Дізнайся про неї ще більше інформації!

Тест незакінчених речень «Я відчуваю ...»

Інструкція: На бланку тесту необхідно закінчити речення одним або декількома словами.

  • 1. Я відчуваю себе щасливим (ою), коли ...
  • 2. Я відчуваю себе нещасним (ою), коли ...
  • 3. Мені стає страшно, коли ...
  • 4. Я відчуваю огиду, коли ...
  • 5. Мені буває цікаво, коли ...
  • 6. Мене дивує, що ...
  • 7. Я серджуся (злюся), коли ...
  • 8. Мені буває соромно, коли ...
  • 9. Мій звичайний стан - це ...
  • 10. Моє улюблене заняття - ...
  • 11. Мій улюблений колір - ...
  • 12. Моя улюблена погода - ...
  • 13. Моя улюблена пісня - ...
  • 14. Моя улюблена книга - ...
  • 15. Моя улюблена страва - ...
  • 16. Якби я був (ла) твариною, то був (ла) б ...
  • 17. Якби я був (ла) будівлею, то був (ла) б ...
  • 18. Я подобаюся собі, коли я ...
  • 19. Я не подобаюся собі, коли я ...
  • 20. Мені б хотілося змінитися і стати більш ...

Основные эмоции персонаж из мультфильма смешной Иллюстрация вектора -  иллюстрации насчитывающей скуки, браслетов: 83588911

КІБЕРБЕЗПЕКА !

Про це варто говорити зі своєю дитиною.

    Немає опису світлини.      Немає опису світлини.                    

ПРАКТИЧНІ ПОРАДИ БАТЬКАМ, ЯК ПОДБАТИ ПРО БЕЗПЕКУ ДІТЕЙ В ІНТЕРНЕТІ.

Шановні батьки! Інтернет – частина нашого повсякденного життя, ми користуємося ним щодня. Віртуальний простір став звичним і для дітей. Крім комп'ютерних ігор, діти використовують Інтернет для навчання, спілкування з друзями тощо. Багато батьків хотіли б, аби їхні діти проводили перед комп'ютером менше часу, та повністю вилучити з життя дитини такий спосіб комунікації з навколишнім світом не вдасться.  Як подбати про безпеку дітей в Інтернеті, вирішувати вам. Інтернет має багато переваг для дитини, якщо використовувати його правильно. Водночас діти стикаються в Інтернеті з певними небезпеками, наприклад, комп'ютерними вірусами й шкідливими програмами, кібербулінгом, шахрайством, або самі створюють собі проблеми, розповсюджуючи про себе особисту, приватну інформацію. Тому батьки повинні пояснити дитині правила безпеки в Інтернеті.

1. Поясніть дитині ризики й небезпеки, із якими вона може стикнутися Якщо дитина вже досить доросла, щоб користуватися комп'ютером та Інтернетом, варто поговорити з нею про те, із якими негативними явищами вона може стикнутися. Не потрібно лякати дитину або детально змальовувати їй можливі загрози, проте слід розповісти про такі явища, як кібербулінг (залякування через соціальні мережі або електронну пошту) та грумінг (схиляння до протизаконних дій). Відкрита довірлива розмова з дитиною про безпеку в мережі сприятиме тому, що дитина навчиться правильно використовувати Інтернет і уникати можливої небезпеки.

2. Установлюйте обмеження Батькам потрібно ввести для дитини певні правила користування Інтернетом. Це дасть велику користь усій родині. Для маленьких дітей використання соціальних мереж та інших способів Інтернет-спілкування необхідно обмежити. Дитині старшого віку можна дати більше свободи у використанні соціальних мереж, але варто обмежити час на перегляд сайтів певної тематики й онлайн-ігри. Слід також заборонити використання смартфонів, планшетів і будь-яких інших електронних пристроїв під час прийому їжі та в нічний час. Це сприятиме спілкуванню між членами сім'ї й не заважатиме повноцінному сну дитини.

3. Контролюйте активність дитини в Інтернеті Інтернет дає дитині змогу отримувати найрізноманітнішу інформацію, але батьки все-таки повинні обмежувати її доступ до певних сайтів. У цьому їм стануть у нагоді програми батьківського контролю. Їх потрібно встановлювати для всіх пристроїв, приєднаних до мережі, для мобільної мережі, окремих пристроїв або для пошукових систем.  Ці програми не дають дитині завантажувати додатки, міняти паролі або налаштування конфіденційності, запобігають доступу дитини до сайтів, що не відповідають її віку, містять небажаний матеріал. Недавнє дослідження показало, що велика кількість дітей до 12-ти років періодично переглядає сайти неприйнятного змісту. Програми батьківського контролю допомагають контролювати використання мережі неповнолітніми дітьми.

4. Дослідіть віртуальний світ разом із дитиною Інтернет має прекрасні можливості для навчання дитини, тому батькам варто заохочувати дитину використовувати Інтернет для освіти. Зверніть увагу дитини на навчальні ігри і програми. Якщо ви перебуватимете в час, коли дитина працює із ними, поруч, це забезпечить умови для контролю її поведінки і безпеки в мережі. Дитина зможе краще опанувати комп'ютер, якщо ви покажете їй, як користуватися браузерами, пошуковими системами та електронною поштою.

5. Розкажіть дитині про кібербулінг Кібербулінг, або залякування дітей в Інтернеті, відрізняється від булінгу в реальному житті, але не менш небезпечний для дитини. Засобами кібербулінгу можуть бути соціальні мережі, електронна пошта, ігрові платформи або смс. Дитині можуть погрожувати, залякувати або розголошувати її особисту інформацію. Порозмовляйте з дитиною про кібербулінг, скажіть їй, щоб вона зверталася до вас, якщо стикнеться з подібними явищами в Інтернеті. Також поясніть їй, що не варто занадто багато ділитися в Інтернеті особистою інформацією, оскільки можна стати жертвою кібербулінгу й різних маніпуляцій.

6. Попередьте дитину про ризики, пов'язані зі спілкуванням в Інтернеті Діти можуть наївно думати, що їх співрозмовники в Інтернеті говорять їм тільки правду. Насправді це може бути зовсім не так. Соціальні мережі, чати й форуми – потенційне джерело небезпеки для дитини. Її можуть втягти в незаконну діяльність.  Немає нічого поганого в тому, що дитина спілкується в соціальних мережах зі своїми друзями та однокласниками. Однак вам необхідно попередити її про небезпеку спілкування в Інтернеті з незнайомими людьми.

7. Поясніть дитині, що інформація, яку вона розміщує у себе в стрічці, чи ділиться нею у стрічці друга – стає публічно видимою. Фото, стікери, відео, статті одразу ж бачать усі: як ті, хто підписаний у друзі, так і незнайомі люди. Невдале чи відверте фото або відео миттю «розлітається» інтернетом, як тільки хтось ставить під публікацією «лайк» чи «поділúтися». І відслідити подальше поширення такого матеріалу надзвичайно важко, а видалити – неможливо. Перепост – і будь-яка інформація стає влісністю широких просторів інтернету, а отже всьому загалу світової мережі. Щоб такого не сталося, потрібно пересилати фото чи відео тільки через «особисту переписку», яка недоступна нікому, крім отримувача. Але нагадайте своїй дитині, що пікантними фото/відео не потрібно ділитися навіть с друзями, навіть перепискою, адже ніколи не знаєте, як вирішать розпорядитися цими світлинами ваші друзі. Збережіть свої таємниці на своєму комп'ютері для власного користування! Не «ведіться» на сумнівні вмовляння! Не приставайте на непристойні пропозиції! Бережіть своє «обличчя», честь і гідність!

Шановні батьки! Візьміть на озброєння дані поради і захистіть своїх дітей від спокус, які містить в собі інтернет. Подбайте про безпеку своїх дітей в Інтернеті, адже крім вас це зробити ніхто не зможе!

Пам’ятка для батьків

Як навчити дитину успішно виконувати домашнє завдання?

Як допомогти дитині не просто виконати сьогоднішнє домашнє завдання, але й навчити її обходитися без нашої допомоги?

Комусь з дітей вистачить тиждень-другий, комусь – декілька місяців або ще більше. Але у будь-якому випадку в цьому процесі буде декілька етапів.

Перший етап – перший час виконуйте завдання  разом із дитиною.

Прагніть зрозуміти, яких знань, навичок їй не вистачає, з’ясуйте, чи немає у неї неправильних способів виконання, звичок у роботі. Допомагаєте позбутися недоліків і неправильних способів дії.

Другий етап. Частину роботи дитина виконує сама. Але ви повинні бути впевнені, що з цією частиною роботи вона впорається. Швидше за все, спочатку це буде дуже невелика частина, але дитині необхідне відчуття успіху. Оцініть з нею результат. Після кожної самостійно й успішно виконаної частини ставте який-небудь значок, наприклад знак оклику або задоволене личко. Через якийсь час ви разом з дитиною переконаєтеся, що правильно зроблена частина збільшується щодня. У разі невдачі спокійно розберіться, що є перешкодою. Навчіть дитину звертатися по допомогу у разі виникнення конкретних питань. Головним на цьому етапі має бути усвідомлення дитиною, що вона може працювати самостійно і впоратися зі своїми труднощами.

Третій етап. Поступово самостійна робота розширюється до того, що дитина сама виконує усі уроки. Ваша підтримка на цьому етапі швидше психологічна. Ви знаходитесь неподалік, займаєтесь своїми справами. Але готові прийти на допомогу, якщо знадобиться. Перевіряєте зроблене. Сенс цього етапу в тому, аби дитина переконалася, що вона дуже багато може зробити сама, але ви завжди її підтримаєте.

Четвертий етап. Дитина працює самостійно. Вона вже знає, скільки часу піде на те або інше завдання, і контролює себе за допомогою годинника, звичайного або пісочного. Ви в цей час можете бути відсутні удома або знаходитися в іншій кімнаті. Сенс цього етапу в тому, що дитина прагне подолати всі труднощі сама. Відкладати до вашої появи можна тільки найважче. Ви перевіряєте зроблене. Це необхідно, поки остаточно не виробиться навичка самостійної роботи.

Ви вважаєте, що такий підхід займе у вас багато часу і сил? А хіба менше часу і емоцій ми витрачаємо на безплідну боротьбу («щоб сів, щоб почав, щоб не відволікався…»)? На надолужування упущеного по ночах перед контрольною? Чого ж тоді вимагати від дитини, якщо ми самі не можемо організувати, спланувати свою допомогу їй?На надолужування упущеного по ночах перед контрольною? Чого ж тоді вимагати від дитини, якщо ми самі не можемо організувати, спланувати свою допомогу їй?

Шановні батьки!

 У зв’язку з призупиненням освітнього процесу в школі , діти залишатимуться вдома. Прохання нагадати дітям правила безпечної поведінки в побуті.

Поради батькам

«Дитина сама вдома»

Безпека дитини є основною ланкою в комплексі виховання дитини.

Якщо дитина перебуває вдома, це зовсім не означає, що вона в повній безпеці. Навіть якщо ваша дитина спокійна й виявляє незначну цікавість до навколишніх предметів, все одно необхідність заходів обережності від одержання дитиною травми має бути обов’язковою.

Залишаючи дитину саму вдома, необхідно провести з нею комплекс профілактичної роботи і в доступній для її віку формі пояснити, які з навколишніх предметів можуть заподіяти їй травму і що користування даними приладами для неї категорично заборонено.

Залишаючи дитину саму необхідно створити їй всі умови, щоб дитині не було нудно, щоб вона або гралася, або дивилася дитячі фільми, розглядала або читала книги. Якщо ж дитину не забезпечити улюбленим заняттям, грою, то вона знайде для себе заняття, що буде викликати в неї інтерес, незалежності від того небезпечно це для її життя чи ні. 

Проводячи профілактичні заходи безпеки, варто пам'ятати, що не та дитина слухняна, яку часто карають, а та, яка не почуває самотності, а відчуває постійну підтримку своїх батьків. У більшості випадків відсутність виховання або недостатнє виховання дитини батьками призводить до того, що вона намагається самостійно вивчати навколишній світ, пізнавати його, що часто призводить до одержання дітьми травм і каліцтв.

Забезпечення безпеки дитини вдома

Безпека дитини вдома – це цілий комплекс заходів безпеки.

Кімнати (зал і спальня), де дитина проводить більше часу, мають бути цілком безпечними: 

- вікна в кімнаті й вихід на балкон повинні бути наглухо зачинені;

- всі електроприлади необхідно вимкнути й по можливості ізолювати від дитини;

- іграшки не повинні бути на висоті, що перевищує ріст дитини, тому що дитина, намагаючись дістати іграшку із шафи, може заподіяти собі травму при падінні;

- гострі предмети (голки, ножиці тощо) й ті, що легко б’ються, не повинні бути в полі зору дитини.

Кухня становить найбільшу небезпеку для дитини, тому що саме тут є газова плита, водонагрівальна техніка, електричні чайники, кухонні комбайни, ліки, а також засоби для миття посуду тощо.

- газовий вентиль на трубі необхідно перекрити;

- посуд, що легко б’ється, необхідно ізолювати від дитини;

- не залишати на газовій плиті каструлі й чайники з гарячою водою, тому що перекинувши їх, дитина може одержати опіки несумісні з життям;

- ліки й медичні препарати, засоби для миття посуду й прибирання приміщення, сірники й легкозаймисті предмети також повинні бути недоступні для дітей;

Ванна кімната, як і кухня, становить можливу небезпеку для дитини, тому що миючі  засоби, засоби гігієни, різні бритви зберігаються саме тут. 

Предмети домашнього побуту, які є джерелами потенційної небезпеки для дітей, діляться на три групи

- предмети, якими категорично забороняється користуватися (сірники, газові плити, електричні розетки, ввімкнуті електроприлади); 

- предмети, з якими, залежно від віку дітей, потрібно навчити правильно поводитись (голка, ножиці, ніж);

- предмети, які дорослі повинні зберігати в недоступних для дітей місцях (побутова хімія, ліки, спиртні напої, сигарети, харчові кислоти, ріжучо-колючі інструменти). 

Дитина повинна засвоїти, що предметами першої групи можуть користуватися тільки дорослі. Тут, як ніде, доречні прямі заборони. Дитина ні за яких умов не повинна самостійно запалювати сірника, вмикати плиту, доторкатися до ввімкнутих електричних приладів.

Отже, безпека дитини – це цілий комплекс профілактичних і запобіжних заходів.

Шановні батьки!

Ставтеся негативно до дитячих ігор з вогнем!

Роз'яснюйте, що пустощі дітей із вогнем можуть спричинити пожежу.

Своїм прикладом навчайте дітей суворому виконанню протипожежних вимог.

Пам'ятайте!!!

Приклад старших є для дітей кращим методом виховання.

При виникненні пожежі негайно викликайте пожежну охорону за телефоном «101».

Пам’ятка для батьків

«Як убезпечити дитину вдома»

Щоб убезпечити дитину від побутового травматизму,

-         по-перше, навчіть її правил безпеки життєдіяльності;

-         по-друге, необхідно зменшити потенційну небезпеку в домівці.

Поясніть дитині потенційну небезпеку

  • Ознайомте дитину із правилами безпеки життєдіяльності як із певним ритуалом, обов’язковим для кожного члена родини.
  • Регулярно розмовляйте з дитиною на теми побутової безпеки, користуючись кожним зручним приводом. Не лише розповідайте, а й ставте запитання, аби переконатися, що вона все зрозуміла. Періодично повертайтеся до «пройдених» тем, говоріть у різні способи про одне й те саме.

Створіть умови для безпечного перебування вдома

Кухонна плита становить загрозу для дитини насамперед через ризик отримання опіків. Аби запобігти цьому:

  • не дозволяйте дитині гратися з плитою, навіть якщо подачу газу припинено;
  • сірники мають бути недоступні дітям.

Подбайте про защіпки для дверцят шаф, шухляд, а також холодильника. Насамперед це стосується шухляд з ножами, виделками, іншими гострими та ріжучими предметами, а також зі скляним посудом, що легко б’ється.

Для зберігання хімічних засобів оберіть місце, недосяжне для дітей: зачинені тумбочки або шафки, встановлені на достатній висоті. Окрім того, не зберігайте побутову хімію поруч із продуктами харчування. Ці самі заходи застосовуйте й щодо лікарських препаратів.

Подбайте, щоб розетки були закриті кришками.

Не дозволяйте дитині гратися пральною машиною, особливо ховатися всередині неї. Перевіряйте машину перед умиканням.

Зоною підвищеної небезпеки є вікна й балкони. Поставте на вікна обмежувачі відкривання, для провітрювання відчиняйте лише кватирки, а головне — не залишайте дитину без нагляду біля вікон і на балконі.

Якщо необхідно залишити дитину вдома саму, навчіть дитину:

  • користуватися телефоном, щоб вона знала, як зателефонувати батькам, а також в аварійні служби. Налаштуйте на домашньому телефоні кнопку «швидкого набору», натиснувши на яку дитина зможе миттєво зв’язатися з кимось із батьків;
  • нікому не відчиняти вхідні двері. У батьків (бабусі з дідусем) є свої ключі, тож їй краще взагалі не підходити до дверей, якщо хтось чужий натисне вхідний дзвінок;
  • самостійно гратися, малювати, ліпити, розфарбовувати тощо, поки батьків немає, дитина розважатиме себе у безпечний спосіб.

    Поведінка дитини —  це дзеркало поведінки батьків
Пам’ятайте, що більша частина поведінкових реакцій дитини обумовлена тим, що він щодня бачить перед своїми очима.​

                                         


                                                   Поради для батьків у спілкуванні зі своїми дітьми:

       - Радійте вашому синові, доньці.

       -  Розмовляйте з дитиною турботливим, підбадьорюючим тоном. Коли дитина з вами розмовляє, слухайте уважно, не перериваючи. Установіть чіткі та визначені вимоги до дитини.

       - У розмові з дитиною називайте як можна більше предметів, їх ознак, дій з ними.

Ваші пояснення повинні бути простими та зрозумілими. Розмовляйте чітко, ясно. Будьте терплячими. Спочатку запитуйте «що?», а потім «для чого?», «чому?».

• Заохочуйте в дитини прагнення ставити запитання.

• Заохочуйте цікавість, пізнання та уяву вашої дитини.

• Частіше хваліть дитину.

• Заохочуйте гратись  з іншими дітьми.

• Турбуйтесь про те, щоб у дитини були нові уявлення, про які вона могла б розповісти.

• Намагайтеся, щоб дитина разом з вами щось робила по господарству.

• Намагайтесь проявляти інтерес до того, що їй цікаво робити (малювати, співатитощо).

• Не втрачайте почуття гумору.

• Грайте з дитиною в різні ігри.

• Частіше робіть щось спільно, усієї сім'єю.

• Частіше спілкуйтеся зі спеціалістами, читайте книгипро виховання дитини.

Щоб встановити довірливі стосунки з дитиною та зберегти їх:

• Не переривайте дитину, не кажіть, що ви все зрозуміли, не відвертайтесь, поки дитина не закінчила розповідати, інакше кажучи, не давайте їй приводу тривожитись через те, що вас мало цікавить те, про що вона каже.

• Не ставте забагато запитань.

• Не примушуйте дитину робити те, до чого вона не готова.

• Не примушуйте дитину робити що-небудь, якщо вона втомилась, засмучена.

• Не вигадуйте для дитини багато правил — вона перестане звертати на них увагу.

• Не виявляйте підвищеного занепокоєння з приводу неочікуваних стрибків у розвитку дитини чи деякого регресу.

• Не порівнюйте дитину з жодними іншими дітьми.

                                       

 Проблеми психологічної готовності дитини  до навчання в школі.

    Психологічна готовність дитини до навчання в школі – це предмет постійної уваги психологів. Вступ до школи і початковий період навчання викликають перебудування всього способу життя та діяльності дитини. Цей період однаково важкий для дітей, які вступають до школи і в 6, і в 7 років.

Спостереження показують, що серед першокласників є діти, які через індивідуальні, психологічні особливості важко адаптуються до нових умов, лише частково можуть упоратися ( або не можуть зовсім) з роскладом роботи та навчальною програмою. 80% дітей готові до навчання в школі , з них 20% , які мають високий рівень підготовки до школи. Дитина , яка вступає до школи,повинна бути зрілою у фізіологічному та соціальному сенсі, повинна досягти відповідного рівня розумового та емоційного розвитку.

Дитина повинна вміти узагальнювати та диференціювати предмети і явища, планувати свою діяльність та здійснювати самоконтроль. Особливої уваги потребують діти, які невідвідували дитячий садок- так звані домашні діти. Вони , як правило, менш комунікабельні, важче встановлюють контакти з учителем і однолітками, не дуже комфортно почуваються у колективі, бояться залишитися у школі без батьтків. Важливим соціальним інститутом у цей період розвитку є сім'я.

                                            

                                                     

   ПОРАДИ БАТЬКАМ МАЙБУТНІХ ПЕРШОКЛАСНИКІВ

1. Привчить дитину до виконання режиму дня .

2. Привчіть дитину прокидатися раніше, щоб збирання до щколи не перетворилося в щоденні хвилювання.

3. Будіть дитину спокійно, з услішкою, лагідними словами.

4. Обов’язково привчіть дитину вранці снідати. Це важливий момент у запобіганні хвороб шлунку.

5. Давайте дитині у школу воду, фрукти.

6. Привчіть дитину збирати портфель напередодні ввечері. Перевірте, чи не забула вона чогось важливого.

7. Проводжаючи дитину до школи, побажайте їй успіхів.

8. Зустрічайте дитину спокійно. Не ставте безліч запитань. Дайте їй можливість відпочити.

9. Після закінчення занять дитина потребує відпочинку, щоб звільнитися від психологічного напруження.

10. Запитуйте, чи не передавала вчителька для батьків якусь інформацію.

11. Зауваження вчителя вислуховуйте без присутності дитини, вислухавши не поспішайте влаштовувати сварку.

12. Якщо дитина замкнулася в собі, щось її турбує, не вимагайте пояснень. Нехай заспокоїться – потім розповість, що саме її непокоїть.

13. Дозволяйте дитині дивитися телевізор не раніше, ніж усі завдання будуть виконані. Бажано, щоб дитина дивилась тільки дитячі передачі.

14. Не треба завантажувати дитину позашкільною діяльністю із самого початку навчання.

15. Протягом дня знаходьте час для спілкування з нею.

16. Завжди будьте уважним до стану здоров’я дитини.

17. Часті нарікання на дитину чи порівняння з іншими можуть розвинути комплекс неповноцінності.

18. Не ставте ваші стосунки з дитиною в залежність від її успішності.

19. Дитина має відчувати, що Ви її любите, завжди допоможете та підтримаєте.

                                                                                                                        

                                                                    Батьків цікавлять питання …

Які типові прояви дезадаптації?

Дитина часто плаче. У неї, на відміну від звичайного, пригнічений або, навпаки, збуджений стан. Дитина проявляє необґрунтовану агресію.

Як часто потрібно взаємодіяти з учителем у період адаптації?

У адаптаційний період повинен бути налагоджений тісний зв’язок між школою і батьками. Потрібно домовитися про місце і час зустрічей вчителя і батьків, на яких вони могли б обмінятися своїми спостереженнями, враженнями з приводу дій дитини.

Про що краще питати дитину, коли вона повертається зі школи?

Психологи встановили, що батьки своїми питаннями про школу показують дитині свої пріоритети і цінності. З ваших питань про школу дитина повинна зрозуміти, що вам цікаво все, що з нею відбувається, що вам важливі його успіхи, але ви любите і приймаєте його таким, яким він є.


 

Якщо рівень навчальних досягнень дитини вас не влаштовує

Що робити?

Зверніть увагу на те, що дитині вдається краще.

                                                      Приділіть дитині більше часу.

                                                      Знайдіть свій щоденник та перегляньте його.

                                                      Поговоріть з дитиною, налаштуйте її на докладання більших зусиль.

                                                      Уранці, відправляючи дитину до школи, побажайте їй успіху.

Що не робити?

                                                            Не дорікайте успіхами інших дітей.

                                                             Не насміхайтесь над невдачами дитини.

                                                             Не проявляйте надмірну жалість до дитини.

                                                             Не читайте нотацій.

Лікарі рекомендують тримати в зоні особливої уваги здоров’я дитини, її зір, слух, поставу

                                                           Ще одна важлива порада

Чудовий  ефект у навчанні дає спів, який не тільки зміцнює м’язи гортані та голосові зв’язки, а й розвиває фонематичний слух, який відіграє важливу роль для правильного вимовлення звуків. Якщо Ви хочете, щоб дитина була успішна у вивченні іноземної мови, варто записати її в хорову студію.

                                                                 Захисти дитинство від насилля.

     Діти, які стали жертвами насилля, не хочуть говорити про "це”. Тому, що їм боляче і страшно. Маленькі охоронці страшних таємниць підсвідомо рахують себе винуватцями у тому що стало. Як попередити біду? А якщо так трапилось, як допомогти дитині?

      Шановні дорослі! Не проходьте повз дитячі сльози. Як часто ваша мовчазність, безсердечність і халатність стають причиною біди! Погляньте навкруги! Можливо, саме зараз чиясь дитина потребує вашої уваги!

Однією з проблем є проблема сексуального насилля. Статистика говорить,що кожна четверта дівчинка і кожний восьмий хлопчик молодші 16-ти років піддаються сексуальному насильству.

Соціологічні опитування на базі даних, говорять про те, що наші діти повинні знати як попередити сексуальні домагання,куди звертатися за допомогою.Ніхто не має права принижувати їх і знущатися.

Що повинно насторожити батьків?

Щоб вчасно надати медичну і психологічну допомогу потерпілій дитині, батьки повинні вміти розпізнати біду. Адже бачачи,що з дитиною відбувається щось негаразд, вони менше всього схильні думати, про те, що вона зазнала сексуального насилля.

Приводом для тривоги є такі зміни в поведінці дитини:

 дає вам зрозуміти, що в неї є якась страшна таємниця;

 в її малюнках з’являються сексуальні мотиви;

 дитина сумна, не виходить на вулицю, не грає з друзями;

 на членів сім’ї, знайомих, яких раніше вона любила, реагує зі страхом;

 в іграх відображаються ситуації, характерні для статевих актів;

 починається енурез, хоча раніше цього не було;

 має більше грошей,ніж отримує від батьків, і не може пояснити, звідки вони взяті.

Як навчити дитину безпечної поведінки.

Дитина повинна знати елементарні правила безпеки, і одне з них- ні в якому разі не приймати ніяких запрошень від незнайомих дорослих. Побутує думка, що від маньяка врятуватись не можливо.Але прикласти всі зусилля для того, щоб з ним не зустрітися потрібно і можна. Дорослі повинні вести розяснюючі бесіди тоді, коли ваші діти починають самостійно виходити з дому.

Перечисліть ситуації,в яких завжди потрібно відмовляти:

 коли хтось тебе запрошує проїхатись на машині,

 показати щось у підвалі,

 говорить, що у нього гарні іграшки,

 що його прислала мама.

Переконайте, що не кожен дорослий може йому приказувати, що робити, а повага до старших зовсім не значить повну згоду. Прослідкуйте за тим, щоб він грався в місцях, де його можуть бачити люди. Забороніть дитині підніматися в ліфті з незнайомими дітьми.

Пояcніть дитині, якщо дорослі його обіймали, цілували або просто доторкались до нього і при цьому просили нічого не розказувати батькам, то вони робили погано і батьки повинні про це знати, навіть якщо це близькі люди. Скажіть йому, що є частини тіла, до котрих ніхто не повинен доторкатися. Робіть це тактовно, не залякуючи дитини і не пробуджуючи в ній болячої підозри до оточуючих його людей.

Якщо він не знає, як повестись в тій чи іншій ситуації, навчіть його задавати собі питання:”Чи згодилася б мама на те, що я хочу зробити?”

Якщо до вашої дитини були домагання сексуальних відносин від будь кого, зверніться за допомогою до лікаря, психолога, юриста або районну соціальну службу для молоді.

Правила покарання агресивних дітей та підлітків

• Покарання не повинно шкодити здоров'ю дитини — ні фізичному, ні психічному. Понад те, воно має бути корисним. Якщо є сумніви, покарати чи ні, не карайте, навіть якщо вже зрозуміли, що надто м'які, довірливі й нерішучі. Жодної «профілактики», жодних покарань про всяк випадок».

• За один раз — одне. Навіть якщо провин багато, покарання може бути суворим, але тільки одне за все відразу» а не по одному за кожну провину. Салат із покарань — страва не для дитячої душі! Не можна карати за рахунок любові. Хай там ідо трапилося, не обмежуйте дитину в схваленні й заохоченні, на які вона заслуговує.

• Термін давності. Краще не карати, ніж карати із запізненням. Покарання із запізненням навіюють дитині минуле, не дають стати іншою.

• Покараний — пробачений. Інцидент вичерпано. Сторінку перегорнуто. Про старі гріхи ні слова. Не заважайте починати життя спочатку!

• Без приниження. Хай там що сталося, хай там якою є провина, покарання не повинно сприйматися дитиною як перемога нашої сили над її слабкістю, як приниження. Якщо дитина вважає, що ми несправедливі, покарання подіє тільки у зворотний бік.

• Дитина має боятися не покарання, не гніву, а нашого засмучення. Слід розуміти, що, не будучи досконалою, вона не може не засмучувати тих, хто її любить.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.