16 листопада — Міжнародний день толерантності (терпимості).
Міжнаро́дний день толера́нтності — свято, яке відзначається 16 листопада в усьому світі.
Його запровадили у 1995 році за рішенням ЮНЕСКО. Саме цього дня ухвалили Декларацію принципів терпимості. У ній йдеться про рівність усіх людей, незалежно від їхнього віросповідання, статі, етносу або кольору шкіри. Ці принципи закріпили у Загальній декларації прав людини, що проголошує неприйняття усіх форм дискримінації, недопущення геноциду і покарання за нього.
Вчимося бути толерантними.
«Ми різні - в цьому наше багатство.
Ми разом - в цьому наша сила» .........
Ми маємо знати,що якість суспільства залежить від здатності людей співіснувати одне з одним, поважати, підтримувати, навчатися одне від одного, об'єднувати свої зусилля як матеріального і духовного життя; виховувати доброту, толерантність, милосердя, вміння прощати, розвивати моральні якості, самооцінку; сприяти самоаналізу та самовихованню учнів через роздуми про вищі моральні цінності, поглиблювати почуття честі та гідності, взаємоповаги.
Навчання починається з дітей, яких варто вчити не просто бути «такими як всі», а поважати інших, висловлювати свою точку зору та відстоювати власну позицію при цьому неображаючи і не принижуючи інших. Тож ЮНЕСКО пропонує відзначати День толерантності у школах і вищих навчальних закладах усіх країн-членів ООН.В Сарненській ЗОШ I-II ступенів №3 психологічною службою школи були проведені різноманітні заходи до "Дня толерантності".Протягом дня між учнями 6-8 класів було проведено анкетування "Що таке толерантність" з метою виявлення рівня проінформованості дітей з даної теми. В коридорі школи була розміщена інформаційна дошка де було висвітлено інформацію про толерантність, проведена акція "Створи квітку толерантності" де всі бажаючі писали на пелюстках риси знайомих їм толерантних людей і прикріпляли квітки на символічну галявину. Для учнів 1-4 класів проведена година спілкування на тему "Толерентність врятує світ". Учні 3-А,4 та 5-А класів активно брали участь в танцювальному флешмобі «Запалимо вогник толерантності". В головному корпусі школи була розміщена "Скринька довіри", в яку кожен бажаючий міг написати про "наболіле" або навпаки поділитися радістю. Між учнями 5-9 класів проведено голосування, в ході якого необхідно було обрати "Толерантність педагогічного колективу". Оцінюючи проведення День толерантності, можна зробити висновки, що усі заходи позитивно вплинули на учнів, також приймаючи до уваги нестандартність поданої інформації та виявлену цікавість дітей та навіть вчителів, стає зрозуміло, що загальношкільні та масові заходи набагато краще сприймаються та заохочують до участі як учнів так і дорослих.