Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 306 чоловік

МО вчителів природничо-математичного циклу

Дата: 2 листопада 2016 о 12:50, Оновлено 23 лютого 2023 о 20:40

Учительське портфоліо як індикатор професійного зростання

План роботи МО на 2022-2023 н.р.

План роботи на 2021-2022

Підсумки роботи МО за 2020-2021 н.р.

Вебінар Співпраця вчителя з батьками дитини з особливими освітніми потребами

Відомості про вчителів природничо-математичного циклу Сарненської гімназії №3

Презентація з вебінару "Як організувати дистанційне навчання за допомогою найпростіших онлайн-ресурсів"  https://naurok.com.ua/uploads/webinar/245/presentation.pdf

Модель конспекту компетентністно зорієнтованого кроку https://docs.google.com/document/d/1JdH3PUNbduZ1bAkqDo7E0Gxn7TNspONt/edit

Підсумки роботи МО природничо - математичного циклу 2018-2019н.р https://docs.google.com/document/d/19GUslzgEBIJGSEstaaNZXcq0NrYZit0w/edit#heading=h.gjdgxs

Підсумки роботи МО природничо - математичного циклу 2017-2018н.р https://docs.google.com/document/d/1jmDJVZDfGaaLHgM6h3nxpfbDP3EJePLrEsOUptKQhRo/edit

Тиждень математики та інформатики

З 19.03.2018  по 23.03.2018 у нашій школі було проведено тиждень математики та інформатики. Заходи тижня були направлені на створення умов для реалізації творчих здібностей учнів, активізацію та розвиток пізнавального інтересу до предметів.

До участі в тижні було залучено учнів усіх класів. Впродовж тижня  проводилися тематичні конкурси, відкриті уроки, виставки.

Тижнь  розпочався з урочистої шкільної лінійки, де було оголошено  про його початок. Також діти отримали інформацію про план проведення заходів тижня математики та інформатики.  З  додатковими умови кожного конкурсу, часом проведення певного заходу можна було  ознайомитися прочитавши оголошення.

     Починаючи з понеділка та протягом тижня учні ознайомили всіх дітей, вчителів та гостей школи  з різними цікавинками про математику та інформатику – конкурс «Газета про математику та інформатику».  

Багато учнів спробували та показали себе в ролі письменника-казкаря, створивши казку про цікавий світ математики чи інформатики – конкурс «Казка».

У вівторок день розпочався з виставки «Відомі математики та інформатики»,  переглядаючи яку, можна було дізнатися про цікаві та незвичайні  факти із життя видатних математиків: Евкліда, Фалеса, Вієта, Магніцкого та ін.

А ось  учні 9-го класу стали учасниками позакласного заходу «Гра розумів» під керівництвом  вчитель інформатики Кравчук-Літвін Н.О.

В середу та четвер на  учнів школи очікувала  виставка різноманітних підручників та книг пов’язаних із математикою та інформатикою різних років видання.

Так само, як і діти, вчителі математично-інформатичного напрямку готувалися до цього тижня, співпереживали за нього та гордилися за успіхи дітей.

Усі вчителі активно прийняли участь та провели низку заходів протягом тижня:

  • Бовкун О.В. провела відкритий урок з інформатики у 2 класі  на тему «Команди», 
  • Лобасюк А.С. підготувала та провела урок з математики, у 5-А класі, на тему «Множення десяткових дробів»,
  • Магрело В.В. у 9 класі провела урок на тему «Симетрія відносно точки»

Завершення тижня відбулося проведенням урочистої лійки, там на  активних учасників та переможців конкурсів чекали нагороди, грамоти та солодкі призи. 

Проведення таких тижнів сприяє розвитку математичної та інформативної  культури, зацікавленості учнів у вивченні предметів, дає змогу провести пошуково-активне, інформаційно-змістовне, веселе і корисне дозвілля.

Тиждень математики та інформатики

Підсумки роботи методичного обєднання за 2016-2017 н.р.

         Діяльність методичного об’єднання вчителів природничо-математично циклу у 2016-2017 навчальному році була спрямована на реалізацію державної політики в системі освіти, основних положень Національної доктрини розвитку освіти України у XXI столітті, законів України "Про освіту", "Про загальну середню освіту", інструктивно-методичних рекомендацій Міністерства освіти І науки України щодо вивчення предметів природничо-математичного циклу в 2016-2017 навчальному році, виконання державних програм викладання предметів природничого циклу, створення належних сучасних умов для навчання і виховання учнів, підвищення професійної майстерності педагогічних працівників, ефективне використання інтелектуального потенціалу учасників навчально-виховного процесу.

На основі діагностування педагогічної майстерності, в ході анкетування та проведення експертної оцінки діяльності учасників навчально – виховного процесу здійснюється диференційний підхід до організації методичної роботи з вчителями: за рівнем фахової майстерності, з урахуванням професійної компетентності вчителів, їхніх потреб і труднощів, які виникають під час роботи. На основі співбесід, відвіданих уроків, позакласних заходів, результатів навчально – виховного процесу планується система заходів, спрямованих на зростання професійного рівня педагога.

Методична робота в методичному об'єднанні природничо-математичного циклу  – це цілісна, заснована на досягненнях науки, передового педагогічного досвіду, та на конкретному аналізі навчально-виховного процесу система взаємопов’язаних мір, дій і заходів. Вона спрямована на всебічне підвищення кваліфікації і професійної майстерності кожного вчителя, на розвиток творчого потенціалу педагогічного колективу методичного об'єднання в цілому, а в кінцевому результаті на вдосконалення навчально-виховного процесу, досягнення оптимального рівня освіти, виховання і розвиток конкретних учнів.

У 2017-2018 навчальному році методичне об’єднання вчителів природничо-математичного циклу буде працювати над проблемою «Формування ключових компетентностей школярів як основи для успішної самореалізації особистості у майбутньому”.

На формування якісно нового педагога налаштована вся система методичної роботи, тобто система взаємозалежних дій та заходів, спрямованих на всебічне підвищення кваліфікації професійної майстерності кожного вчителя. Тому можна визначити, що робота методичного об’єднання займає важливе місце в підвищенні професійної компетентності педагога, бо саме під час засідань, відбувається розвиток навичок самоаналізу своєї діяльності, що сприяє активізації й прискоренню процесу удосконалення педагогічної майстерності вчителя, відбувається педагогічне зростання вчителя.

Зросли активність учителів, їх прагнення творчості, вчителі проявляють гарні організаторські здібності; використовують різноманітні форми, прийоми педагогічної техніки, інтерактивні технології, впровадження яких викликають підвищений інтерес в учнів.

Учителі працювали над пошуком нових ефективних форм проведення групової та індивідуальної роботи.

На засіданнях методичного об'єднання були заслухані всі теми вчителів по самоосвіті.

Протягом 2016-2017 н. р. атестацію пройшла вчитель географії  

Ткач О. М. За рішенням атестаційної комісії Ткач О.М. було підтверджено кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої  категорії» та звання «старший вчитель»

Спостерігається позитивна динаміка результатів, що вказує на зростання професіоналізму вчителів і вдосконалення педагогічної майстерності.

Вчителі школи приймають активну участь у предметних тижнях, де представляють свої творчі наробки.

Магрело В.В.,  Лобасюк А.С., Бовкун О.В було сплановано і проведено предметний тиждень  математики та інформатики, вчителі підготували цікаві позакласні заходи для дітей 1-9 класів. Червук Л.І провела тиждень безпеки життєдіяльності, де учнів чекали цікаві позакласні заходи та екскурсії.

У системі роботи школи – проведення олімпіад, що сприяють виявленню обдарованих дітей. Переможці шкільних етапів олімпіад беруть участь у районних олімпіадах. Навчальну діяльність учнів вчителі методичного об'єднання  природничо-математичного циклу організовують таким чином, щоб вона була засобом їх професійної орієнтації та соціалізації. Саме тому надзвичайно актуальним у роботі є перехід від репродуктивних методів навчання до дослідницьких.

За звітній період збільшилася кількість дітей, які беруть участь у заходах школи, що вимагають певного інтелектуального рівня.

Учні школи прийняли активну участь у природничо-математичних конкурсах та акціях:

·        Всеукраїнському етапі міжнародного математичного конкурсу «Кенгуру», ·     Всеукраїнському конкурсі «Олімпус» та «Геліантус»                 

У 2017-2018 навчальному році методичне об’єднання вчителів природничо-математичного циклу буде  працювати над проблемою «Формування ключових компетентностей школярів як основи для успішної самореалізації особистості у майбутньому”.

                                        План роботи на 2017-2018 н.р.

І засідання  

Тема: Створення освітнього середовища для формування ключових компетентностей в умовах модернізації освіти.

Мета:  проаналізувати результативність роботи МО за минулий рік, визначити напрямки роботи кожного вчителя, що входять ШМО, ознайомитися з нормативними документами про викладання предметів природничо-математичного циклу у поточному навчальному році, провести діагностування вчителів з метою надання необхідної допомоги у вирішенні проблемних питань.

Дата проведення: вересень

Місце проведення: кабінет інформатики

План роботи

№ з/п

Тема

Виконавець

Примітка

1.

Обговорення виконання плану роботи за минулий рік та корекція плану на поточний навчальний рік

керівник МО

2.

Опрацювання листа МОН «Про організацію навчально-виховного процесу у загальноосвітніх закладах і вивчення базових дисциплін в основній школі» та Методичні реакції « Педагогічні особливості навчання учнів 9 класах»

Члени  МО

3.

Аналіз навчальних програм, підручників на 2017-2018 навчальний рік Опрацювання інструктивно-методичних матеріалів. Обговорення календарно-тематичних планів.

Члени  МО

4.

Особливості організації роботи з обдарованими дітьми. Підготовка учнів до І та ІІ етапу предметної олімпіади

Члени МО

5.

Концепція «Нова школа». Розгляд програми

Лобасюк А.С.

6.

Обговорення індивідуальних проблемних тем вчителів.

Члени  МО

7.

Діагностування вчителів та поновлення діагностичних карт вчителів  МО.

Члени  МО

ІІ засідання

Тема:  Проектні технології як елемент формування предметних компетенцій на уроках природничо-математичного циклу

Мета:  детально ознайомитись з проектною технологією навчання на уроках природничо-математичного циклу, розглянути можливості використання, оцінити значення .

Дата проведення: жовтень-листопад

Місце проведення: кабінет інформатики

План роботи

№ з/п

Тема

Виконавець

Примітка

1.

«Теоретичні аспекти проектних технологій навчання»

Червук Л.І

2.

 «Метод проектів як засіб підвищення пізнавальної активності на уроках природничо-математичного циклу»

 Лобасюк А.С

3.

Ділова гра «Критерії оцінювання  та форми їх презентацій»

Члени  МО

4.

З досвіду роботи впровадження проектних технологій на уроках фізики

Карп'юк П.В

5.

Відкриті уроки . Предметні тижні

Лобасюк А.С.

Члени  МО

ІІІ засідання

Тема: Інноваційні форми й методи для забезпечення розвитку життєвих компетенцій особистості школяра

Мета:  опрацювати офіційні документи МОНМС України,  які надійдуть протягом І семестру, розглянути інноваційні технології для підвищення  рівня навчальних досягнень школярів на уроках природничо-математичного циклу,  проаналізувати результати ІІ туру предметних олімпіад.

Дата проведення: грудень

Місце проведення: кабінет  інформатики

План роботи

№ з/п

Тема

Виконавець

Примітка

1.

Результати навчання за І семестр

керівник МО

2.

 Поняття «Інновації.» Класифікація інновацій . Житєвий цикл інновацій.

 Дяков Р.О.

3.

Ділова гра як одна з форм інноваційного уроку.

Члени Мо

4.

Карта педагогічної оцінки здібностей вчителя до інноваційної діяльності.

 Члени МО

5.

Педагогічне кафе «Креативність – хочу поділитись»

Члени  МО

6

Відкриті уроки. Предметні тижні

Лобасюк А.С.

Члени  МО

ІV засідання

Тема:  Дистанційне навчання педагога як необхідна умова розвитку інноваційного потенціалу  (дистанційно)

Мета:  розглянути можливості реалізації  педагогічних працівників право на здобуття освіти та професійної кваліфікації, опрацювати інформаційно-комунікаційні технології, створити спільну презентацію на блозі керівника МО.

Дата проведення: березень

Місце проведення:  кабінет інформатики

План роботи

№ з/п

Тема

Виконавець

Примітка

1.

 Реалізація дистанційного навчання

Апостолова А.С.

2.

Ознайомлення із веб-ресурсами навчальних дисциплін (програм), що необхідні для забезпечення дистанційного навчання (на блозі керівника МО Іваненко С.С.0

Члени  МО

3.

Створення спільної презентації «Дистанційне навчання педагога як необхідна умова розвитку інноваційного потенціалу» 

Члени  МО

4.

Анкета «Дистанційне навчання  вчителя»

Члени  МО

5.

Відкриті уроки . предметні тижні

Лобасюк А.С.

Члени  МО

6.

Досвіт роботи вчителів , які атестуються

Лобасюк А.С.

V засідання

Тема: Результативність роботи вчителя

Мета:  обговорити результативність роботи вчителів з природничо-математичних дисциплін; зробити моніторинг навчання учнів за 2017-2018 н.р.

Дата проведення: травень

Місце проведення: кабінет інформатики

                                                            План роботи

№ з/п

Тема

Виконавець

Примітка

1.

Аналіз виконаних програм за 2017-2018 н. р.

Члени МО

2.

Проведення предметних консультацій у 9-х класах і підготовці необхідної документації до ДПА

Магрело В,В

Лобасюк А.С.

3.

Результативність навчальних досягнень учнів за 2017-2018

Члени МО

4.

Обговорення пропозицій щодо планування на наступний  навчальний рік

Члени  МО

5.

Діагностування результативності роботи вчителів за 2017-2018

Лобасюк А.С.

Презентація методичного об'єднання http://content.e-schools.info/schooll3sarny/library/Презентація_методобєднання_W3wVzXY.ppt

Підсумки методичної роботи та завдання методичного об'єднання на 2016-2017 н. р. https://content.e-schools.info/schooll3sarny/library/Підсумки_роботи_методобєднання.doc

План роботи методичного об'єднання на 2016-2017 н.р.https://content.e-schools.info/schooll3sarny/library/План_роботи_на_2016-2017_н.р..doc

Методичні рекомендації на 2016-2017 н.р. http://content.e-schools.info/schooll3sarny/library/Методичні_рекомендації_на_2016-2017_н.р..docx

Сучасний вчитель як конкурентноспроможний фахівець https://content.e-schools.info/schooll3sarny/library/Сучасний_вчитель.pptx

Елементи педагогічної майстерності http://content.e-schools.info/schooll3sarny/library/Елементи_педагогічної_майстерності.docx

Загальні підходи до розвитку творчих здібностей учнів http://content.e-schools.info/schooll3sarny/library/Загальні_підходи_до_розвитку_творчих_здібностей_учнів.docx

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.